Na liście najbardziej znanych i cenionych wytwórców słuchawek bardzo istotne miejsce zajmuje niemiecka firma Sennheiser. Swoje początki miała już w 1945 roku i w pierwszym okresie działalności specjalizowała się w produkcji różnego rodzaju akcesoriów pomiarowych. Z czasem zainteresowania rodzinnej firmy skierowały się na zagadnienia związane z dźwiękiem, a sztandarowym produktem w portfolio marki stały się różne typy słuchawek. Równocześnie Niemcy zawsze stawiali na innowacje.

W roku 1960 jako pierwszy producent na świecie Sennheiser zaprezentował słuchawki otwarte, będące dziś jedną z najwyżej cenionych kategorii wśród słuchawek nausznych. Z kolei w roku 1970 eksperci firmy opracowali pierwszą technologię radiowej transmisji dźwięku z urządzenia źródłowego do końcowego, która znalazła również zastosowanie w produkowanych przez zakład mikrofonach. Również one są dziś zaliczane do najlepszych na rynku i szeroko wykorzystywane przez artystów muzycznych scen całego świata. Wracając do tematu słuchawek, Sennheiser poleca dziś swoim klientom dziesiątki modeli nausznych o rozmaitych parametrach, jak też świetnej jakości słuchawki dokanałowe.

Firma zalicza się do globalnych liderów w dziedzinie systemów audio. Jej główna siedziba niezmiennie zlokalizowana jest w niemieckiej miejscowości Wennebostel, natomiast fabryki firmy zatrudniające łącznie ponad 1600 osób znalazły się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz w Irlandii. Z uwagi na częste pojawianie się na rynku podróbek wyrobów Sennheisera, sprzedaż oryginalnych akcesoriów odbywa się wyłącznie w ramach sieci autoryzowanych partnerów handlowych. .