Świat producentów sprzętu audio cały czas poszerza się o nowe marki, które czasami bardzo szybko wyrabiają sobie mocną pozycję. Zawdzięczają to głównie swojemu hi-endowemu podejściu do tematu oraz stosowaniu rozwiązań technicznych, które zdecydowanie odróżniają je od konkurencji.


Dokładnie takim tropem poszła powstała w 2014 roku firma Master & Dynamic, mająca siedzibę w Nowym Jorku. Od początku Amerykanie oferują odbiorcom słuchawki, które już na pierwszy rzut oka różnią się od tego, co mają do zaoferowania inni wytwórcy sprzętu audio obecni na rynku.

Pierwsza kwestia to design – rzeczywiście nieprzeciętny. Większość słuchawek sygnowanych logo Master & Dynamic kojarzy się z modelami, jakie były osiągalne w sklepach w latach 60.

i 70. Jednak wizerunek charakterystyczny dla sprzętu retro to pozory, albowiem pod obudową kryją się najnowsze rozwiązania.

Komponenty z nierdzewnej stali, muszle powleczone naturalną skórą, neodymowe przetworniki i konstrukcja z kutego aluminium – to cechy sprzętu z naprawdę wysokiej półki, obok którego nie da się przejść obojętnie. Cena nie jest niska, ale dla miłośników doskonałego brzmienia na pewno nie okaże się zbyt wysoka.

Aktualnie produkty od Master & Dynamic można bez większych problemów kupić również w Polsce. Z racji swojego pozycjonowania jako akcesoria premium plus na pewno nie staną się one masowo popularne, jednakże fani dobrego brzmienia, których nad Wisłą przecież nie brakuje, świetnie zdają sobie sprawę z atutów jakie oferuje amerykańska marka.

Osoby ceniące nienaganny wygląd słuchawek oraz ich fenomenalne muzyczne parametry z pewnością będą zadowolone, sięgając po sprzęt rodem z Nowego Jorku. .