Nie da się zaprzeczyć, że gracze komputerowi zaliczani są do najbardziej wymagających grup konsumentów – zarówno jeśli chodzi o zakup peryferii komputerowych, jak też wszelkich innych elementów, które mają im pomagać w cieszeniu się jak najlepszą rozgrywką w ulubione tytuły. Są różne czynniki decydujące o tym, czy dana gra komputerowa jest przez gracza odbierana w sposób optymalny.

Poza obrazem szalenie ważny jest również dźwięk. To normalne, że w ramach komputerowego zestawu graczy w ruch idą również znakomite głośniki, dzięki którym pomieszczenie może się wypełnić ścieżką dźwiękową gry.

Jeśli gracz nie chce, aby odgłosy rozgrywki były słyszane przez wszystkich domowników, można spokojnie sięgnąć po inne rozwiązanie. Słuchawki dla graczy stanowią naprawdę szeroką kategorię produktów i można nabyć je dziś zarówno w sklepach z akcesoriami komputerowymi, jak też w salonach ze sprzętem audio.

Solidne słuchawki dla graczy wyróżniają pewne specyficzne cechy. Na plan pierwszy wysuwa się ich charakterystyczny, dynamiczny design, nierzadko również intensywna kolorystyka.

Wybierając słuchawki dla graczy należy zwrócić uwagę również na mikrofon. Powinien on być jak najlepszej jakości, aby umożliwić gamerom konwersację z innymi graczami – to szczególnie istotne podczas rozgrywek sieciowych, na przykład w kultowego CS-a.

Wracając do kwestii natury wizualnej, dość istotne jest również to, aby słuchawki były podświetlone. Nie ma to bezpośrednio wpływu na ich muzyczną jakość, aczkolwiek wygląda świetnie, a dla wielu miłośników gier prezencja słuchawek znaczy naprawdę dużo.