Czasami mamy ochotę zanurzyć się w ulubionej muzyce, gdy warunki otoczenia nie do końca temu sprzyjają. Nawet w domu mogą pojawić się odgłosy, które będą nam skutecznie zakłócać cieszenie się ukochanymi brzmieniami. Sąsiad robiący remont za ścianą, głośny telewizor czy też dzieci, które potrafią zachowywać się hałaśliwie i leży to w ich naturze. Jeszcze bardziej te niesprzyjające warunki dają znać o sobie, gdy opuścimy dom i udamy się na ulicę.

Miejski zgiełk zdecydowanie potrafi zepsuć dźwiękowe doznania, ale czy to oznacza, że musimy rezygnować z muzyki, którą kochamy, jadąc autobusem czy idąc gwarnymi ulicami? Na szczęście nie, a na pewno nie w czasach, gdy na rynku dostępne są słuchawki z aktywną redukcją hałasu. Funkcje te stanowią póki co rzadkość, jednak możemy nabyć produkty, które mogą się nimi pochwalić. Pierwszym przykładem z brzegu są wybrane modele słuchawek japońskiej marki Audio-Technica, która od blisko 50 lat dostarcza melomanom na całym świecie znakomitych rozwiązań. Inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni opracowali unikalną technologię QuietPoint, którą zaimplementowano w słuchawkach – zarówno nausznych, jak i dokanałowych.

Dzięki tej funkcji możemy w znacznie większym stopniu wyizolować się od dźwięków otoczenia. Specjalny aktywny filtr dba o to, aby docierały do nas przede wszystkim te odgłosy, na których nam zależy, a więc muzyka płynąca z naszego smartfona czy odtwarzacza plików cyfrowych. Jeżeli ktoś uprawia aktywnie sporty czy lubi słuchać muzyki w czasie joggingu lub rowerowej przejażdżki, będzie takim sprzętem zachwycony. Polecamy zainteresować się nim bliżej, ponieważ jego dostępność na rynku stopniowo rośnie.